Jaką książkę zabrać na wakacyjny wypoczynek: propozycje męskiej literatury!

Książka sprawdzi się długą podróż, godziny spędzone przy wędce, czy też podczas plażowania! Świetnie urozmaica wakacyjny odpoczynek, dodając mu dawkę emocji i napięć. Z pewnością każdy może znaleźć idealną dla siebie lekturę na wakacje. Dla Panów polecamy wciągające thrillery, fascynujące biografię, czy też książki przygodowe. Dobrym wyborem mogą być również reportaże i literatura faktu. Sprawdźcie listę męskiej literatury, która wciąga już od pierwszych stron.

Literatura dla mężczyzn! To się sprawdzi na wakacyjny wypoczynek!

Projekt Riese, autorstwa Remigiusza Mroza. To poruszająca opowieść o pewnej atrakcji turystycznej, która jednocześnie jest dawnym, tajemniczym projektem nazistowskich Niemiec. To historia z akcją i zagadką, która zdecydowanie wciąga już od pierwsztych stron. Co, ciekawe poruszająca również współczesną problematykę.

Polecamy także książkę „Gdzie jesteś, piękny świecie?” Sally Rooney. Recenzję tego tytułu przygotował portal www.autorka.pl.

Widziałem otchłań, autorstwa słynnego, włoskiego alpinisty, Simone Moro. To pełna emocji, refleksyjna opowieść o alpinistycznych przyjaźniach i nie tylko. Odkrywa możliwości ludzkiej odwagi i poświęcenia. Jest jedocześnie piękna i wzruszająca, jak i również nieco smutna. Z pewnością wciąga czytelnika i pozostaje w jego pamięci.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Król odszkodowań, autorstwa Johna Grishama. To pełny zwrotów akcji i napięć thriller prawniczy. Jest historią o nowej perspektywie i zagorzałej walce o nie małą sumę! Książka zdecydowanie funduje miłą rozrywkę i oderwanie od codzienności. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Królowie życia PRL-u. Czerwoni książęta, playboye, towarzysze, autorstwa Iwony Kienzler. To książka pełna sensacji z historią w tle. Opowiada o tym, z jakimi niekiedy absurdalnymi plotkami mierzyły się znane w czasach PRL-u osobistości. To lekka lektura, która w pewien sposób może być też miłym wspomnieniem dawnych czasów.

Zostań przy mnie, autorstwa Harlana Cobena. Ta propozycja na pewno nie zawiedzie fanów Cobena. Tradycyjnie funduje on czytelnikom moc emocji zawartych w szokującym thrillerze. Powieść pokazuje, jak sprawnie skonstruowane kłamstwo może zapewnić wspaniałe życie!